מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

5 הסיבות העיקריות לנסיעה על אופניים חשמליים

5 הסיבות העיקריות לנסיעה על אופניים חשמליים
אופניים חשמליים הפכו בשנים האחרונות לפופולריות מאוד בקרב האוכלוסייה העירונית. ניתן לראותם יותר ויותר בכבישים, והעיריות השונות מפתחות את שבילי האופניים כדי לאפשר לתושבים ליהנות מנהיגה בטוחה ומהנה יותר. אם עדיין לא השתכנעתם שהרכיבה על אופניים חשמליים כדאית ומהנה יותר, הנה 5 הסיבות העיקריות, שבטוח ישכנעו אתם.
  1. הימנעות מפקקים ועומסי תנועה – חיסכון בזמן. רוב האנשים נוסעים בממוצע 10 ק”מ מביתם לעבודה. מרחק כזה במכונית יכול לקחת 20-30 דקות בתנועה של שעות העומס. עם אופניים חשמליים ניתן לעשות את אותו מרחק ב 5-7 דקות! אין צורך לעמוד בפקקים, ניתן לנסוע בשבילי אופניים (בחלק מהמקרים) והשקעת המאמץ מינימלית ביותר.

  2. חיסכון בכסף. עלות אחזקת רכב בישראל היא מהגבוהות בעולם. ביטוחים, דלק, חניות, תיקונים… בקיצור – יקר! אופניים חשמליים אינם זקוקים לביטוחים, חניות מיוחדות או דלק, ועלות האחזקה והתיקונים ממש אפסית. טעינת הסוללה עולה כל כך מעט, שהיא כלל אינה מורגשת. טעינת הסוללה מגיעה ל 100-150 ₪ בשנה!

  3. פעילות ספורטיבית והנאה. מחקרים רבים מוכיחים כי פעילות ספורטיבית לפני עבודה/לימודים משפרת משמעותית את יכולות הריכוז והזיכרון ומשפרת משמעותית את בריאות הגוף, המוח והנפש. פעילות של 30 דקות ביום מפתחת את שרירי הגוף, סיבולת הלב והריאה ואפילו משפרת את פעילות המוח. בנוסף, הרכיבה על האופניים גם מהנה ביותר. לעומת רכיבה על אופניים רגילים, הרכיבה על אופניים חשמליים היא קלה ופשוטה בהרבה, ואינה מצריכה מהרוכב הפעלת כוח רב, אפילו בעליות. כך שתגיעו לעבודה רעננים ולא עייפים ומתנשפים.

4. הימנעות מבירוקרטיה. בישראל אין צורך להוציא רישיון או ביטוח לאופניים החשמליים, מאחר והמנוע שלהם לא עולה על 250 וואט. כל שעליכם לעשות הוא לקנות את אופניים חשמליות מחנות יציבה ומקצועית או מיבואן מורשה שיש לו אישור ייצור ומכירה בישראל. וודאו כי יש למוכר את האישור של מכון התקנים ומשרד התחבורה לדגם האופניים שברצונכם לקנות, וגם את אישור התקן האירופאי – EN 15194 שתקף גם בישראל. כמו כן, וודאו כי הנעת האופניים היא על ידי הפדלים ולא על ידי דוושת “גז יד”.

5. איכות הסביבה. סיבה אחרונה ולא פחות חשובה! בעידן בו זיהום הסביבה והתחממות כדור הארץ הפכו להיות נושאי שיחה מרכזיים, תוכלו גם אתם לעזור לכדור ולשמור עליו על ידי שימוש באופניים חשמליים שאינם מזהמים כלל. אם יש לכם נסיעות קצרות, חישבו על האופציה הזו ותנו יד למאמץ העולמי!