מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

4 טיפים לרכיבה בטוחה על קורקינט חשמלי חזק

4 טיפים לרכיבה בטוחה על קורקינט חשמלי חזק

בשנים האחרונות, הקורקינטים החשמליים מציפים את הרחובות. הם מהווים את החלופה המושלמת להתניידות ברגל – בעיקר בערים כמו ירושלים או חיפה, שרוויות עליות וירידות מתישות ומאתגרות במיוחד עבור מי שלא נמצא בכושר שיא. הם גם מתאימים למי שרוצים להסתובב בעיר עמוסה והומה כמו תל אביב בקלילות ובמהירות, בלי למצוא את עצמם עומדים בפקקים לעתים קרובות, מחפשים חניה דקות ממושכות או משלמים מאות שקלים בחודש על חניה. קורקינט חשמלי חזק הוא כלי תחבורה מעולה גם עבור מי שמעוניין ליהנות מהנוחות ומהעצמאות של רכב בלי לשלם לא מעט כסף מדי שנה עבור ביטוחים, רישויים, טסטים וכד'. אם זה לא מספיק – בימים של דאגה משמעותית לסביבה, כל היתרונות הללו מביאים רבים לרכוש קורקינטים חשמליים ומשנה לשנה הפופולאריות של כלי התחבורה הזה הולכת וגדלה. בתל אביב כבר מזמן קורקינטים חשמליים הפכו לחלק מהנוף – נוסף על אין ספור הרוכבים, קורקינטים חשמליים מפוזרים ברחבי העיר ורק ממתינים לרוכבים מזדמנים. עם תפוצה כזאת, סביר להניח שגם אתם בעלים של קורקינט חשמלי חזק או שיצא לכם לרכב על אחד. לאור זאת, כדאי להקדיש את הזמן לדבר על נושא אחד, חשוב במיוחד – בטיחות ברכיבה. ריכזנו לפניכם ארבעה טיפים שיכולים לסייע לכם ליהנות מהקורקינט החשמלי שלכם – תוך שאתם שומרים על הבטיחות ועל הביטחון שלכם ושל עוברי הדרך האחרים. מאפשר להפחית משמעותית את הנסיעות ברכב ובכך גם את טביעת הרגל האקולוגית שלכם.

3019-אתר

כל היתרונות הללו מביאים רבים לרכוש קורקינטים חשמליים ומשנה לשנה הפופולאריות של כלי התחבורה הזה הולכת וגדלה. בתל אביב כבר מזמן קורקינטים חשמליים הפכו לחלק מהנוף – נוסף על אין ספור הרוכבים, קורקינטים חשמליים מפוזרים ברחבי העיר ורק ממתינים לרוכבים מזדמנים. עם תפוצה כזאת, סביר להניח שגם אתם בעלים של קורקינט חשמלי חזק או שיצא לכם לרכב על אחד. לאור זאת, כדאי להקדיש את הזמן לדבר על נושא אחד, חשוב במיוחד – בטיחות ברכיבה. ריכזנו לפניכם ארבעה טיפים שיכולים לסייע לכם ליהנות מהקורקינט החשמלי שלכם – תוך שאתם שומרים על הבטיחות ועל הביטחון שלכם ושל עוברי הדרך האחרים.

תשומת לב לתנאי הדרך

אם יש ברשותכם קורקינט חשמלי חזק הוא כנראה הפך בשלב מסוים לחבר הכי טוב שלכם: הוא בא איתכם לכל מקום ואתם פשוט לא יכולים לוותר עליו. הרכיבה הופכת לכל כך מובנת מאליה, עד שלעתים קרובות הרוכבים כבר לא מקדישים תשומת לב מספקת לתנאי הדרך ולשינויים שחלים בהם; בעיקר כאשר הרכיבה מתבצעת ברחובות מוכרים. גם אם אתם רגילים לרכב על הקורקינט שלכם מדי יום, חשוב לזכור לשים לב לתנאים: לפניות חדות, לפגמים בדרך, למים שמצטברים עליה וכמובן לעוברי הדרך האחרים. במקרים מסוימים, כדאי אפילו לרדת מהקורקינט על מנת לעבור קטע דרך מסוים בבטחה.

תחזוקה נכונה

גם קורקינט חשמלי חזק יכול לפעמים לאבד את זה. לצד ההנאה מהצעצוע האהוב עליכם, חשוב גם להתבונן בפעולה של הקורקינט בתשומת לב ובאופן ביקורתי ולשים לב כאשר דברים כבר לא עובדים כמו שצריך. מערכת ההיגוי כבר לא מדויקת כמו שהייתה? הבלמים נחלשו? התאורה מתחילה קצת להבהב? כל פונקציה בקורקינט אמורה לשמור על הביטחון שלכם ולכן אסור להעלים עין. אם משהו לא עובד כמו שצריך – גשו לאיש מקצוע ודאגו לתקן את הדורש תיקון, גם אם המשמעות היא להשבית את הקורקינט החשמלי שלכם לכמה ימים.

לא מוותרים על קסדה

את הדגש הזה כולנו מכירים, הוא אפילו הפך לחוק, ועדיין לא כולם מקפידים עליו. אחד הכללים שאפשר לחזור עליהם שוב ושוב והוא לעולם לא יהיה מוגזם, הוא כמובן לשים קסדה. מחקרים רבים מראים כי השימוש בקסדה חיוני, יכול למנוע נזקים בלתי הפיכים ואפילו להציל חיים. קיימות דוגמאות רבות אפילו יותר של תאונות שהתרחשו במציאות ובהן השימוש בקסדה הביא לסוף טוב, ולצערנו, גם דוגמאות אחרות, שבהן אי חבישת קסדה הובילה לתוצאות טראגיות. בקיצור, כשזה מגיע לחבישת קסדה, אין שום שאלה. גם אם לחבוש קסדה זה לא מגניב או מחמיא – זו לגמרי חובה.

קורקינט חשמלי חזק ותקני

היום כבר ברור לגמרי שרכיבה על קורקינט חשמלי היא ממש לא משחק ילדים, ולכן יש חקיקה שמגדירה בדיוק מהו קורקינט חשמלי תקני. החוק מגדיר מה צריך להיות המשקל של הכלי, איזו מהירות אסור לו לעבור, מה צריך להיות נפח המנוע שלו וכד'. כל החוקים הללו נכתבו בדם, ושימוש בקורקינט לא תקני עשוי להיות מסוכן מאוד. רכישת קורקינט שאינכם בטוחים בתקניות שלו, בפרט מחברה מפוקפקת ולא מוכרת – יכולה להיות אמנם זולה יותר, אולם בסופו של דבר לעלות ביוקר. לפני שאתם רוכשים קורקינט חשמלי משלכם, כדאי שתבדקו בדיוק כיצד מוגדר קורקינט תקני ותוודאו שהמוצר שאתם שוקלים לרכוש עומד בתקן. רכישה מחברה אמינה ומוכרת כמובן תהיה תמיד החלטה נבונה.