מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

צעדי האכיפה האחרונים לקראת פסח 2016

צעדי האכיפה האחרונים לקראת פסח 2016
בחודשים האחרונים אנו עדים לנהירה עצומה לאופניים חשמליים בקטגוריות שעד היום לא זכו למספיק הכרה בישראל.

לאחרונה התבשרנו על מספר מהלכים משמעותיים מאד בעניין אכיפה ורגולציה בתחום האופניים החשמליים. פתחנו את החודש שעבר בהחלטת ועדת הכלכלה בראשות חבר הכנסת איתן כבל לגבי ביטול התקנה הזמנית שאפשרה רכיבה של בני 14 עד בני 16 על אופניים חשמליים. שפירושה המעשי הינו העלאת הגיל המותר לרכיבה של אופניים חשמליים לגיל 16.

ובהמשך לאותה החלטת הועדה שבו הודיעה משטרת ישראל כי אכיפה של החוק לעניין אופניים חשמליים איננו בסדר העדיפויות שלה וכי היא מבקשת להעביר את הסמכות לידי העיריות והשלטון המקומי.

נשים בצד לרגע את ההתנהגות החלמאית של האח הגדול שבמחי יד הפך אלפי בני 14 לעבריינים בגלל שלא קבע ‘תקופת מעבר’ לגבי מי שרכש כחוק עד היום. נשים גם בצד את הסירוב של השלטון המקומי לקחת על עצמו באופן מוסדר את האכיפה על רוכבי האופניים בכלל ועל רוכבי האופניים החשמליים בפרט, וגם לא נדון כעת במחסור בתשתית פיזית של שבילי אופניים ונתיבי אופניים בכביש לרבות הרחקת שבילי האופניים מהולכי הרגל במדרכות.
אני כותב את הדברים דווקא בשביל לשבח ולהודות, ולא להתמקד רק בחסר ובאין.

סוף סוף עשו מעשה ואמרו בועדת הכלכלה באומץ, התשתיות לא מספיק בטוחות ומוסדרות לאפשר רכיבת בני 14 עד 16, שלא עברו תאוריה של נהיגה והם אינם בעלי ידע מספק לרכב בכביש, סוף סוף קמו ואמרו די לסיכון והטרדת הולכי הרגל והפיכת המדרכות לשדה קטל. סוף סוף הבהירו כי חייבים לבצע אכיפה והסדרה של התופעה המהפכנית הנקראת אופניים חשמליים וכי הכתובת הנכונה היא השלטון המקומי ולא המשטרה.

רשת ג’אגר תומכת ומברכת על המהלכים האלה ורואה את זה כצעדים נכונים לקראת הנחת התשתית המשפטית והפיזית שתאפשר את ביסוס האופניים החשמליים כפתרון תחבורתי לגיטימי ובר קיום לאורך זמן.

אמנם הצעדים אינם מושלמים ובאים באיחור רב מאד אבל טוב שהקצת שעשו לפחות נעשה. במיוחד אני מבקש לברך את עיריית תל אביב, שלא המתינה להליך הביורקרטי הארוך והמיותר של העברת הסמכויות הרשמיות לשלטון המקומי, ובחרה באומץ רב להסתפק בחוקים ובתקנות הקיימות ולאכוף את סמכותה על התושבים למען השבת הסדר והבטחון למדרכות העיר.

נקווה רק שעיריית תל אביב תמשיך להוביל באומץ ולפתח תשתיות הכוללות נתיבי אופניים בכביש על חשבון מכוניות כנהוג באירופה, ותאפשר את המשך החדירה של האופניים בכלל והחשמליים בפרט כפתרון הנכון ביותר להתניידות אישית בעיר וממשק עם תחבורה ציבורית.

ברור לנו ברשת ג’אגר כי רק האופניים החשמליים יצליחו לייתר את נוכחו הרכבים הפרטיים במרכזי הערים ולעודד שימוש בתחבורה ציבורית ולהחזיר לתושבים איכות חיים בדמות שקט ואוויר נקי והוצאות נמוכות על תחבורה. אנו נמשיך להילחם על תשתיות טובות יותר ומודעות גבוהה להרגלי נהיגה ותחזוקה נכונים בתחום האופניים החשמליים. אנו מזמינים את הציבור הרחב להגיע לאחד מסניפי רשת ג’אגר בפריסה ארצית להתרשם ממיטב הטכנולוגיה העדכנית ומהפתרונות התחבורה המדהימים שלנו. בואו לעשות נסיעת מבחן על העתיד של כולנו. חג שמח לכולם. יושי בלוט

אולי יעניין אותך מידע נוסף על: אופניים חשמליים מומלצים