מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

קורקינטים

קורקינטים
רוכבים יקרים! לאחרונה התבשרנו על החלטת ועדת הכלכלה לאשר את התקן הישראלי לקורקינט או בעברית 'גלגלינוע'. התקן שאושר קובע כי הרכיבה מגיל 16, חובת חבישת קסדה ונסיעה רק על כביש או שבילי אופניים ובשום פנים ואופן לא על מדרכה. מנוע עד 250 ווט מוגבל ל 25 קמש.

מיותר לציין כי מדובר בכלי תחבורה וכי כל חוקי התעבורה חלים עליו לרבות, תאורה בלילה, איסור שימוש בסלולר, נסיעה בכיוון התנועה וכו….

ניתן לחלק את הקורקינטים ל2 סגמנטים מובהקים. הראשון הוא כלי בעל משקל קל מאד של עד 12 קג בדרך כלל, עם גלגל קטן ניתן להרמה ולקיפול בקלות והשני הוא כלי גדול וכבד יותר ששוקל עד 30 קג, שמיועד לנסיעות ארוכות יותר ואינו פרקטי לקיפול או הרמה קלה.

ברר כי הקורקינט הקל הוא פתרון מדהים לטווחים קצרים וקיפול מהיר לתוך מונית, רכבת אוטובוס או לתא המטען של הרכב מצד אחד ואז הוא יכול להתחבא בפינת המשרד או מתחת לשולחן בעבודה עד לשימוש הבא. לפעמים הטווח הקצר הזה של פחות מקילומטר הוא זה שיכול לחסוך לנו שעות אבודות כל שבוע ואחזקת רכב פרטי יקר ומיותר. איכות חווית הנסיעה בו היא ירודה מאד בגלל הגלגלים הקטנים אבל בנסיעות בטווח קצר החסרון הזה לא בא לידי ביטוי.

הקורקינט הגדול יותר הוא פתרון לטווחים ארוכים יותר והוא נוח מאד לשימוש גם לטווח של עשרות קילומטרים ביום. הוא מתאים גם למשא כבד מאד. על איכות הנסיעה המצוינת, “משלמים” במשקל כבד יותר.

הקסם שבנסיעה של קורקינט חשמלי נובע מהרכיבה בתנוחת עמידה שנותנת חוויה של ‘גלישה’ בדומה לגלישת גלים ומהעובדה שבתנוחת עמידה, הרוכב הגבוה משאר הרוכבים בסביבה רואה רחוק קדימה את תנאי הדרך ויכול לתכנן את המשך נסיעתו באופן מושכל, במקום להתמקד באגזוז המזהם של המשאית שחוסמת לו את החיים והדרך.

החלטת המדינה לאפשר את השימוש החוקי בקורקינט היא לא פחות ממהפכה ורשת ג’אגר מברכת על כך. כמובן שאנו נמשיך להניף את נס הבטיחות וקידום התשתיות והאכיפה שתאפשר שימוש בטוח לרוכבים ולסביבה ולהוציא את הרכבים הפרטיים ממרכזי הערים ולקדם את השימוש בתחבורה ציבורית כיאה לכל מדינה שרואה עצמה כ’מתקדמת’. אז ארשה לעצמי לצטט את המשורר הלאומי טילטיל זוכה הישרדות…. יאללה תתקדמו!

מחכים לכם לנסיעת מבחן על העתיד עם הקורקינטים הטובים בעולם מהמותג איגל eagle. רכיבה בטוחה!