מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

לקראת קניית אופניים חשמליים: כל הדברים שחשוב לדעת

לקראת קניית אופניים חשמליים: כל הדברים שחשוב לדעת

סוגי אופניים חשמליים

לפני קניית אופניים חשמליים חשוב להכיר את ההבדלים העיקריים בין שני הסוגים הקיימים:

– הסוג הנפוץ ביותר הוא אופניים שמופעלים על ידי הדוושות (פדלים). אופניים מסוג זה מוסיפים לכם באופן אוטומטי כמות מסוימת של סיוע למנוע, בדרך כלל בהתאם לשיעור הדיווש, לכוח הדיווש ולמהירות האופניים (כך שהמערכת יודעת אם אתם מתקשים לדווש והיא מסייעת לכם במידת האפשר).

– לסוג השני של אופניים חשמליים יש מתג שמשמש את הרוכב כדי לעורר סיוע מהמנוע. המתג יכול להיות מופעל או כבוי (on/off).

מותגי אופניים חשמליים פופולריים

אופני ג’אגר (Jager) – אופניים בסטנדרט גבוה עם מכלולים איכותיים וטווח נסיעה ארוך במיוחד

אופני  E-light של Italwin – קטנים וקלים 14 ק”ג בלבד כולל סוללה.

אופני Alphaשל Italwin זולות ואיכותיות בהשוואה למותגים זולים. 18 חודשי אחריות.

סוגי מנוע של אופניים חשמליים

אופניים חשמליים: שני סוגים עיקריים של מנוע:

– מנוע שמורכב על אחד הגלגלים (Hub motor assist). מנוע זה שקט, אבל לעיתים קרובות לא כל כך נוח לרכיבה בעליות באזורים תלולים.

– מנוע שמותקן באזור הדוושות בחלק התחתון של מסגרת האופניים (Crank motor assist). מנוע די רועש, אבל בדרך כלל בעל יכולת התמודדות טובה בדרכים תלולות. יחד עם זאת, חשוב להבין שככל שהטכנולוגיה מתפתחת, ההבדלים בין שני המנועים הולכים ומצטמצמים וניתן היום למצוא מנוע Hubשמתמודד היטב עם עליות ומנוע Crank שהמנוע שלו כבר לא כל כך רועש (למעט הרעשים הרגילים של האופניים החשמליים).

אביזרים לאופניים החשמליים

קחו בחשבון שכשאתם קונים אופניים, תצטרכו לשקול לקנות גם כמה אביזרים שיגבירו את הבטיחות ואת חווית הנסיעה שלכם באופניים החשמליים:

  • קסדה

  • פעמון

  • פנסים ומחזירי אור

  • פנס עמיד במים

  • נצנצים לאופניים

  • מושב לרוכב לפי בחירתכם

  • מושב הרכבה לפעוט ולילד

  • סל

הציוד שמאפיין את האופניים החשמליים

הילוכים (גיר): אופניים עם הילוכים קלים לשימוש. אם אתם מעוניינים לרכב לא רק בגבולות הישוב שלכם ולא רק באזור שטוח – כדאי לכם לקנות אופניים חשמליים עם הילוכים.

גלגלים: הגלגלים צריכים להיות בנויים היטב וישר, רצוי עם חישורי פלדת אל חלד וחישוקי סגסוגת אלומיניום. גלגלים קטנים הם יתרון כי צריך להתאמץ פחות כשמתחילים ברכיבה ממצב של עמידה.

מזלגות: מזלגות השעיה בחזית שכמו בהשעיה של רכב, אמורות לרכך את הרכיבה על בליטות בדרכים. קחו בחשבון שבאופניים חשמליים זולים, המזלגות מוסיפים גוש של משקל עודף שהוא די מיותר אם אתם רוכבים בדרך כלל על דרכים סלולות.

סוגי סוללות

איכות – סוללות מורכבות מתאים ואלה לא יחזיקו מעמד לנצח. בסוללה טובה תהיה התאמה בין התאים כבר בשלב הייצור. זה אומר שבטווח הארוך, כל התאים בסוללה יתבלו בשיעור דומה, דבר שמאפשר יכולת אחסון אנרגיה זהה בכול התאים לאורך חיי הסוללה. כשהסוללה באיכות ירודה, ייתכן שתא אחד או שניים יתאימו פחות והתאים האחרים יצטרכו לעבוד קשה יותר בכול פעם שייעשה שימוש בסוללה וכך יקצרו את חייה.

מחזורי טעינה – יש מספר פעמים מסוים שבהם הסוללות יכולות להיטען ולהתרוקן. בסופו של דבר, היכולת שלהן לאחסן ולהעביר אנרגיה חשמלית יורדת עד לנקודה שבה הסוללה הופכת פחות או יותר לחסרת תועלת. רוב היצרנים מציינים את הגבול העליון כאשר הם מציינים את שיעור מחזורי הטעינה.

טמפרטורה – סוללות לא אוהבות מזג אוויר קר. ככול שהטמפרטורה יורדת, כך התגובה הכימית שמשמשת ככוח למנוע, נעשית אטית יותר. זה אומר שהסוללה לא יכולה להגיב במהירות הנחוצה כשהיא נדרשת לכך במזג אוויר קר, והרוכב מרגיש פחות בעזרה של המנוע בעת הרכיבה. לכן, קבלו טיפ מועיל: הטעינו את הסוללה בבית החם ולהתקין אותה באופניים רק כאשר יוצאים לרכיבה באוויר הקר.

סוגי סוללות – שני הסוגים העיקריים הם סוללות שמבוססות על ניקל או על ליתיום. לשתי הסוללות יתרונות וחסרונות. סוללת ליתיום היא טובה וזולה יותר אבל אין לה את יכולת אחסון האנרגיה לקילו שיש לסוללת הניקל. לשאלות ניתן לפנות לסניפי ג’אגר ברחבי הארץ בטלפון  3913*