מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

כל מה שחשוב לדעת לפני שקונים אופניים חשמליים

כל מה שחשוב לדעת לפני שקונים אופניים חשמליים

היום, אופניים חשמליים הם ללא ספק אחד מאמצעי התחבורה הפופולאריים ביותר בקרב הישראליים. מי שמסתובב ברחובות תל אביב יודע שהם החליפו כבר מזמן את אופני העיר הנפוצות, והפכו למועדפים ביותר על תושבי העיר. אט אט הם הופכים נפוצים גם בערים אחרות, וכולם מתחילים להבין שמדובר באמצעי תחבורה אידאלי. אז מה הסוד של אופניים חשמליים ? הנה כמה מהסיבות ששכנעו רבים לוותר על הרכב או על האופניים הרגילים, ואולי יהפכו בקרוב גם אתכם לחובבי הז’אנר.

אז מה הסוד? כל היתרונות של אופניים חשמליים

מהירות – האופניים החשמליים הם ללא ספק חלופה מצוינת לאופני עיר בכל הנוגע למהירות. כלומר, הם מתעלים עליהם, ובענק. בעוד שהמהירות של אופניים רגילים תלויה באופן בלעדי ביכולות הדיווש שלכם, הרי שהאופניים החשמליים הם בעלי יכולות משל עצמם – מושלם עבור מי שלא נמצא בכושר שיא, ובכל זאת מעוניין להגיע במהירות ממקום למקום. אם עד עכשיו התניידתם באמצעות תחבורה ציבורית, ודאי תהנו מהאפשרות להתנייד במהירות ללא זמני המתנה, עצירות בדרך וכד’. אם אתם רגילים דווקא לרכב פרטי, תגידו יפה שלום לחיפוש החניה ולשעות שבזבזתם על כך מדי שבוע, ותתחילו ליהנות מהאפשרות להגיע למקומות מהר – מבלי לבזבז זמן יקר בניסיון לאתר חניה פנויה.

חיסכון בעלויות – החזקת רכב היא סיפור יקר, ובמקרים רבים אינה משתלמת. בעיקר אם אתם מתגוררים בעיר, בפרט באזור שיש בו קושי למצוא חניה, סביר להניח שלעתים קרובות אתם מתלבטים אם כדאי בכלל להזיז את הרכב. כך יוצא שאתם משלמים לא מעט כסף, ובסופו של דבר לא משתמשים ברכב כפי שהייתם רוצים. מסיבה זו, רבים כבר החליטו למכור את הרכב ולקנות אופניים חשמליים במקומו. האופניים החשמליים מספקים את החוויה הדומה ביותר לרכב, מינוס העלויות הגבוהות.

התאמה למגוון אזורים – מבלי לזלזל ביתרונות הרבים של האופניים, כדאי שנהיה כנים – לא סתם אנחנו רואים אין ספור אופניים בתל אביב, ובקושי נתקלים באמצעי התחבורה הזה בירושלים למשל; לא לכולם מתאים לדווש בעליות. אופניים חשמליים מתגברים על הקושי הזה, ומתאימים גם למי שמתגורר באזור פחות מישורי ויותר מאתגר מבחינה פיזית.

השתכנעתי. איך בוחרים?

מי שמחפשים אופניים חשמליים לרכישה לא יכולים לפספס את המגוון הרחב עד כדי בלבול. יש אין ספור סוגים ונשאלת השאלה – איך בוחרים? ריכזנו עבורכם כמה מהפרמטרים החשובים ביותר שכדאי להכיר על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ולהפיק את המירב מההשקעה.

עמידה בתקנות – משהפכו האופניים החשמליים לפופולאריים במיוחד, עלה הצורך ליצור תקנות על מנת להבטיח בטיחות מקסימלית הן לרוכבים והן ליתר עוברי הדרך. היום ניתן למצוא בשוק אופניים אשר בנויים על מנת להלום את התקנות הנ”ל, לדוגמה כאלה המפסיקים את פעולת המנוע כאשר המהירות עולה על 25 קמ”ש, המהירות המקסימלית. חשוב לרכוש מראש אופניים אשר מתאימים לתקנות, על מנת לשמור על הגדרות הבטיחות.

גודל ומשקל – ממש כמו שכדאי לבדוק בבחירת אופניים רגילים, גם ברכישת אופניים בעלי מנוע חשמלי חשוב לוודא שהם מתאימים לגובהו של הרוכב. כמובן שבמרבית המקרים ישנה אפשרות לשנות במידה מסוימת את גובה המושב ואת המרחק מהכידון, וחשוב לקחת זאת בחשבון בעת הבחירה. היבט חשוב נוסף שיש להתייחס אליו הוא משקל האופניים. אופניים קלים העשויים חומרים איכותיים יהיו מן הסתם יקרים יותר, אולם אם תצטרכו לסחוב אותם הלוך ושוב במדרגות על בסיס יומיומי, כנראה שכדאי להשקיע ולעשות לעצמכם את החיים קצת יותר קלים. בנוסף, משקל נמוך מקל על הסוללה, ולפיכך מאפשר נסיעה ממושכת יותר ללא צורך בטעינה.

סוללה – ממש כמו בסמארטפון שלכם, גם כאן הסוללה משחקת תפקיד מרכזי. באופן כללי, כדאי לרכוש אופניים עם סוללה איכותית ובעלת הספקים גבוהים ככל האפשר. שיקול נוסף הוא אורך החיים של הסוללה, כאשר מומלץ לבחור אופניים שלסוללה שלהם מחזורי טעינה רבים, מה שירחיק את היום בו תצטרכו לקנות סוללה חדשה ויקרה.

גודל גלגלים – אמנם אנו עשויים לעתים לקחת את הקריטריון הזה כמובן מאליו, אולם למעשה מדובר בשיקול מרכזי. גלגלים גדולים יעילים במיוחד בעת נסיעה בדרכים משובשות ובנוסף, אם אתם נוטים לדווש לעתים קרובות, הם מאפשרים להגיע למהירות גבוהה יותר בהינתן מאמץ פחות. יחד עם זאת, גלגלים קטנים תורמים להאצה מיטבית בתחילת הנסיעה, ובנוסף נוחים יותר בעליות. כדאי לבחור אופניים בעלי גלגלים בגודל ההולם את הצרכים שלכם.

קראו גם על: קורקינט חשמלי