מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

כל היתרונות של קורקינט חשמלי

כל היתרונות של קורקינט חשמלי

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר קורקינטים חשמליים ברחובות. הקורקינט, שלפני עשרים שנה היה פופולארי במיוחד בעיקר בקרב ילדים קטנים וזכה אפילו לדגמים מפלסטיק שכיכבו בגני הילדים, הפך פתאום לאמצעי תחבורה ממונע ולאחד המבוקשים ביותר דווקא בקרב בוגרים. קורקינט חשמלי הוא מסיבות רבות אמצעי תחבורה פרקטי במיוחד שעונה על מגוון צרכים. אם אתם עדיין לא מבינים את הטרנד ותוהים למה אתם ממשיכים לראות קורקינטים בכל פינה, הגעתם למקום הנכון. ריכזנו עבורכם כמה מהיתרונות שהופכים קורקינט חשמלי לאחד הכוכבים של השנים האחרונות.

אז למה אתם צריכים קורקינט חשמלי?

אחד היתרונות הכי משמעותיים של ההתניידות באמצעות קורקינטים חשמליים הוא החיסכון בזמן.

אם ניסיתם לדוגמה לגור בתל אביב ולהתנייד עם רכב, סביר להניח שכבר הבנתם מזמן שלמרות שהרכב אמור להביא אתכם ממקום למקום במהירות הנמוכה ביותר, המציאות היא אחרת. בפועל, נסיעה במכונית בעיר צפופה ועמוסה היא איטית עד כדי כך שלפעמים תעדיפו לנסוע בתחבורה ציבורית או פשוט ללכת ברגל – רק כדי שלא תצטרכו לנסוע במהירות של 20 קילומטר לשעה. הקורקינט, לעומת זאת, מאפשר לכם ליהנות מהמהירות של אמצעי תחבורה ממונע מבלי לעמוד בפקקים. כך, אתם יכולים ליהנות ממהירות מקסימלית בתוך העיר ולהגיע למחוז חפצכם רעננים ומרוצים. כמו כן, ההתניידות באמצעות קורקינט חשמלי חוסכת לכם את הזמן היקר שהייתם יכולים לבזבז על חיפוש חניה – מה ששוב מסביר למה כל התל אביבים קונים קורקינטים חשמליים.

מעבר לחיסכון המשמעותי בזמן, השימוש בקורקינט חשמלי מקנה גם חיסכון משמעותי בעלויות. בעוד שרכב, אפילו פשוט, הוא מוצר יקר המצריך גם תחזוקה רבה שמובילה לעלויות גבוהו, המחיר של החזקת קורקינט חשמלי נמוך בהרבה. הכלי עצמו ניתן לרכישה במחיר נוח יחסית של כמה אלפי שקלים בלבד, וגם העלויות הנלוות נחסכות. אין צורך לשלם אגרת רישוי או עלות ביטוח. עלויות דלק או חניה? גם הן הופכות לא רלוונטיות כשאתם מחליטים לוותר על הרכב ולקנות קורקינט ממונע במקומו. כמו כן, השימוש בקורקינט חשמלי מותר אף ללא רישיון ולכן יכול להוות פיתרון אידאלי עבור אנשים שטרם הספיקו להצטייד ברישיון נהיגה. בערים שבהן השימוש ברכב אינו נוח, יש לא מעט כאלה. ואם אתם באמת רוצים להרגיש טוב עם עצמכם, חשבו על ההיבט האקולוגי. הקורקינט החשמלי ידידותי לסביבה הרבה יותר, ובמצב שהעולם שלנו נמצא בו היום – אין ספק שמדובר בשיקול משמעותי.

קורקינט או אופניים חשמליים?

חלק מהאנשים שמתלבטים האם הגיע הזמן להתחיל לרכב על קורקינט חשמלי תוהים מה היתרונות של קורקינט לעומת אופניים חשמליים. הרי גם באמצעות אופניים חשמליים ניתן להתנייד במהירות אפילו בתוך עיר פקוקה ועמוסה ולדלג על חיפושי החניה המייגעים, וגם עליהם ניתן לרכב ללא רישיון מיוחד. אמנם חלק מהיתרונות העולים כאשר משווים את הקורקינט החשמלי למכונית אינם רלוונטיים כאשר משווים אותו לאופניים חשמליים, אולם גם לעומתם לקורקינטים החדשים יש כמה יתרונות מובהקים.

הראשון הוא המשקל – הקורקינט החשמלי הוא במרבית המקרים קל משמעותית מהאופניים החשמליים. לא ניתן להתעלם מיתרון זה כאשר לוקחים בחשבון את אחת הצרות הנפוצות ביותר בכל הנוגע לשני כלי הרכב הממונעים הללו – גניבות. בשל העובדה שגניבות של אופניים וקורקינטים חשמליים נפוצות כל כך, לעתים קרובות בעליהם יעדיפו להרים אותם הביתה, אפילו אם הם גרים בקומה רביעית ללא מעלית; רק על מנת להימנע מהשארתם ברחוב, חשופים ונגישים לכל מיני טיפוסים מפוקפקים. במצב כזה, קלות המשקל של הקורקינט החשמלי בהשוואה לאופניים החשמליים היא שיקול מרכזי שכדאי בהחלט לקחת בחשבון כאשר מתלבטים בין השניים.

יתרון נוסף של הקורקינט החשמלי הוא רמת הבטיחות שהוא מקנה. גם בקורקינט חשמלי וגם באופניים, יש לרכב בדרך כלל על הכביש, מה שחושף את הרוכבים לפגיעות של כלי רכב. היתרון של הקורקינט החשמלי הוא שניתן לרדת ממנו בקלות בן רגע, בעוד שמאופניים חשמליים הרבה יותר קשה ומסורבל לרדת בפתאומיות. על ידי ירידה מהירה מהקורקינט יכול הרוכב להגן על עצמו יותר בקלות ולהגיב בזריזות למצבים מסוכנים שהוא עלול להיקלע אליהם. לאור ריבוי תאונות הדרכים, אין ספק שהנושא הבטיחותי הוא בעל משמעות רבה וחשוב להתחשב בו.