מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

כיצד מומלץ לתחזק אופניים חשמליים?

כיצד מומלץ לתחזק אופניים חשמליים?
כניסתם של האופניים החשמליים לתודעת הציבור הפכה את חיינו לבריאים יותר, פשוטים יותר, ירוקים יותר ובעיקר – זולים יותר! עלות התחזוקה של רכב עולה אלפי שקלים בשנה: דלק, ביטוחים שונים, טיפולים, תיקון פנצ'רים, תיקונים בלתי צפויים, חניות ועוד. יותר ויותר אנשים בוחרים להשאיר את הרכב בחניה ולעבור לאופציה הזולה והבריאה יותר – אופניים חשמליים.

עלות האחזקה של האופניים זולה בהרבה מרכב ויכולת התמרון בשעות העומס קלה ומהירה בהרבה. אופניים חשמליים בתל אביב הפכו להיות דרך חיים. אך גם את האופניים, לא כדאי להזניח! רצוי לשמור עליהם במצב טוב ולדאוג להכניס אותם לטיפול במוסך לאופניים חשמליים, בערך כל 10,000 ק”מ (בדומה לאוטו). 

גם אתם, כבעלי האופניים יכולים לעשות הרבה כדי לשמור על תקינותם של האופניים. כיצד? להלן מספר טיפים:

  1. דאגו להחנות את האופניים במקום מוצל ולא בשמש החמה. השמש גורמת לנזקים לסוללה ולגלגלים וגם שוחקת, עם הזמן, את ציפוי שלדת האופניים.

  2. רצוי להטעין את הסוללה של האופניים בכל הזדמנות שיש לכם. אל תחכו שהיא תתרוקן לחלוטין. כך תשמרו על אורך החיים של הסוללה זמן רב יותר. עלות ההטענה של הסוללה היא מזערית, ולכן תוכלו להטעין גם תוך כדי העבודה או אצל חברים, בלי להרגיש לא נוח.

  3. שמרו על לחץ אוויר תקין בגלגלים, כדי להימנע מפנצ’רים.

  4. שמנו את שרשרת האופניים אחת לחודש. תוכלו לעשות זאת בעצמכם, אך שאלו במוסך האופניים שלכם מהם השמנים המומלצים
    השמירה על האופניים תוסיף לחייהם ולחוויה הנפלאה של הרכיבה עליהם. דאגו לטפל בהם, לפחות כמו שאתם מטפלים ברכב שלכם. אמנם באופניים החשמליים תוכלו ליסוע תמיד, גם אם תיגמר הסוללה באמצע הנסיעה (בניגוד לרכב ללא דלק), אך עדיין רצוי לשמור עליהם ולתחזק אותם על פי הצורך.נסיעה נעימה!