מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

אופני שטח חשמליים – די לדיווש בעלייה

אופני שטח חשמליים – די לדיווש בעלייה

כשאנחנו חושבים על רכיבת שטח עם אופניים, בדרך כלל עולה לראש אותה תמונה: קבוצה שיוצאת לפנות בוקר לשטח, אופניים משוכללים בצבעים בוהקים טסים במהירות גבוהה, מדלגים בקלילות על פני מכשולים בהנחיית הרוכבים המיומנים. אנחנו מניחים שמדובר בקבוצה של אנשים צעירים, או לפחות כאלה שנמצאים בכושר גופני מצוין, שכן רכיבת השטח על האופניים מצריכה אנרגיות רבות ויכולות פיזיות גבוהות; אולם היום, הודות לטכנולוגיות המתקדמות שיש לשנת 2020, בואכה 2021, להציע לנו – התמונה הזו שאנחנו רואים בעיני רוחנו זקוקה לכמה תיקונים קטנים, והמרכזי שבהם, הוא במקרים רבים האופניים הם למעשה אופני שטח חשמליים, אשר מצוידים במנוע חשמלי חזק.

למי מיועדים אופני שטח חשמליים?

מן הסתם, כניסתם של אופני השטח החשמליים לשוק פתחה את הדלת לרכיבת השטח לקהלי יעד נוספים. אז את מי אנחנו עשויים למצוא על אופני שטח חשמליים?

מי שאינו יכול לרכב בשטח על אופניים רגילים – כאמור, רכיבת שטח היא תחביב שמצריך לא מעט כוח פיזי וסיבולת, או בקיצור – כושר גופני גבוה. מסיבה זו, יש לא מעט אנשים שלא יכולים להיות שותפים לתחביב: אנשים מבוגרים שכושרם הגופני אינו מאפשר להם לבצע פעילות ספורטיבית בעצימות גבוהה; אנשים עם מוגבלויות פיזיות שונות; וכן אנשים שבריאותם טובה, אולם הם לא נמצאים בכושר גופני שמאפשר להם לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית כמו דיווש בעלייה. עבור אנשים כאלה, אופני שטח חשמליים בהחלט עשויים לאפשר יציאה לרכיבת שטח. המנוע החשמלי מסייע בעליות ובמקטעי דרך קשים, ומקל על הרוכב.

מי שרוצה להגדיל את ההספק – לא פעם, אנשים שהתחביב שלהם הוא רכיבת שטח עם אופניים אוהבים לנצל את הרכיבה גם על מנת להגיע ליעדים מסוימים; לדוגמה, לעתים קרובות נראה רוכבי שטח יוצאים ביום שבת מוקדם בבוקר ורוכבים כל הדרך למסעדה או לתצפית. אולם לעתים, מכיוון שאופני השטח יכולים להגיע רק למהירות מסוימת, מנעד האפשרויות שלהם יהיה מוגבל. עבור מי שלא מסתפקים רק ברכיבה עצמה ומעוניינים להגיע ליעדים שונים, אופני שטח חשמליים בהחלט יכולים לסייע בהגדלת ההספק ובהגעה מהירה יותר ליעדים הנבחרים.

מי שאוהב את האדרנלין – רכיבה על אופני שטח היא עולם ומלואו, ואם נשאל את הרוכבים מדוע הם בחרו דווקא בתחביב הזה, נמצא מגוון רחב של תשובות. חלק מהרוכבים נהנים מהאתגר הפיזי; אחרים רואים בכך דרך מהנה לחקור את הסביבה ולבלות בטבע; יש מי שנהנים מהשקט שברכיבה ומהאסקפיזם הרגעי; ואילו רבים פשוט אוהבים את האדרנלין. אמנם יש אנשים שאופני השטח החשמליים מנטרלים מבחינתם את מקור ההנאה המרכזי מכיוון שהם מצמצמים את האתגר הפיזי, אולם כפי שניתן להבין, לא כולם מתרגשים דווקא מהאתגר הכרוך בדיווש בעלייה, מהאינטנסיביות הפיזית ומהכניסה לכושר. עבורם, אופני השטח החשמליים לא פוגעים בהנאה מהתחביב, אלא דווקא מרחיבים את החוויה ומאפשרים להם ליהנות מהתחביב בדרך נוספת.

אוהבי הגאדג’טים – כולנו מכירים את האנשים האלה שמתרגשים מכל פיתוח טכנולוגי חדש שיוצא לשוק; אלה שעוקבים באדיקות אחר כל ההשקות של חברות הפלאפונים ותמיד מעודכנים בכל גאדג’ט למטבח, למשרד וכד’, מיותר ככל שיהיה. ב-2020 הטכנולוגיה היא לא פחות מתחביב ויש אנשים שמבחינתם, התנסות במוצרים חדשים ומשוכללים מהווה את תמצית ההנאה מהחיים. מוצר כמו אופני שטח עם מנוע חשמלי הוא כמו צעצוע מבחינתם, וברגע שיוצא דגם חדש לשוק הם לא יוכלו לחכות עד שיתנסו בו בעצמם. היופי באופני השטח החשמליים טמון בעובדה שהם מצד אחד מהווים גאדג’ט משוכלל ומרגש, אולם מנגד הם גם מיועדים לשטח, לטבע. להבדיל מפיתוחים טכנולוגיים אחרים, שלעתים קרובות מיועדים לבית או מחזיקים אותנו מול המסכים, אפשר לומר שאופני השטח החשמליים הם סוג של חלון לטבע עבור הדור הטכנולוגי שגדל כאן.

איך תבחרו את הדגם המתאים לכם?

כמו כל מוצר פופולארי, גם אופני שטח עם מנגנון חשמלי קיימים בשוק במגוון דגמים. חשוב לדעת שהדגמים נחלקים לשלושה סוגים מרכזיים: אופניים חשמליים שמיועדים לשבילים סלולים, דגמים ורסטיליים שמתאימים לשלל תנאי דרך ואופניים שמיועדים לתנאים מורכבים במיוחד. כמו כן, כדאי להכיר את ההבדלים בין סוללה פנימית וחיצונית ולשקול איזו מהן מתאימה לכם יותר. בנוסף, יש להקדיש תשומת לב למידות השונות ולוודא כי אתם בוחרים במידה המתאימה לכם.