מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

אופניים לבנות – מה חשוב לדעת לפני רכישה

אופניים לבנות – מה חשוב לדעת לפני רכישה

אופניים חשמליים הם כבר מזמן לא נחלתם של המבוגרים בלבד. כיום גם הילדים שלכם, כל עוד הם מעל גיל 16 יכולים לרכב על אופניים חשמליים, ויש בשוק אופניים לבנים וגם אופניים לבנות. ילדים היום מבינים את היעילות של אופניים חשמליים, הם מוותרים על האוטובוס או על ההליכה ובוחרים לנסוע מקום למקום, מרחקים קצרים וארוכים באופניים החשמליים. הטרנד הסוחף בשנים האחרונות כבר יצא מתחומי תל אביב והגיע למרבית הערים בארץ. ניתן לראות כי מרבית הרוכבים על אופניים חשמליים הם צעירים, ובעיקר בני נוער.

אין ספק אופניים חשמליים מביאים עצמאות מסוימת לבני הנוער. הם יכולים לנסוע מתי שירצו ולאן שירצו ולהגיע במהירות. הם כבר לא צריכים להשקיע זמן ואנרגיה בלימודי נהיגה על מנת להתנייד בקלות. אופניים חשמליים יכולים להיות גם שיעור מצוין באחריות: אחריות לחבוש קסדה, לנהוג בבטיחות בצד הימני של הכביש, ללמוד את חוקי התנועה, לתחזק ולשמור על האופניים ועוד.

אופניים חשמליים – שיעורים ראשונים בנהיגה בטוחה

בגיל 16, כל מה שנער רוצה זה דרך לצאת מהבית ולהתנייד ברחובות בין חברים ובין מקומות בילוי. לכן הרבה נערים ונערות בוחרים להוציא רישיון נהיגה, אך בשנים האחרונות עם מהפכת כלי תחבורה חשמליים שהתחוללה ברחובות, יותר ויותר נערים ונערות בוחרים לנהוג באופניים וקורקינטים חשמליים. נערות צעירות כבר לא מחפשות אופניים לבנות בצבע ורוד, אלא מחפשות כלי התניידות שיאפשר להן עצמאות וינתק את התלות בהורים.

התהליך הזה של זניחת הרכב המשפחתי לטובת כלי רכב ירוק ואישי לכל נער ונערה, יוצר מצב שהנוכחות שלהם בכביש היא אחרת. לא צריך ללמוד נהיגה ולעשות תיאוריה כדי לנהוג על הכביש ופעמים רבות האופציה היחידה היא לנהוג על הכביש ולהשתלב בתנועה העמוסה של הרכבים. נער או נערה שמעולם לא נהגו ברכב לא בהכרח ידעו להשתלב בתנועה ולכן עליכם, ההורים, להפנות אותם למקורות המידע הנכונים או להסביר את החוקים.

אז מה כדאי לדעת בנוגע לרכיבה בטוחה?

כפי שידוע, הגיל המינימלי לרכיבה באופניים וקורקינטים חשמליים הוא 16, אך ישנן עוד תקנות חשובות. חובה לחבוש קסדה בעת הנסיעה, אסורה הרכיבה על המדרכה בכל מקרה שהוא, מהירות מקסימלית של רכיבה היא 25 קמ״ש, כל עוד יש שביל אופניים יש לרכוב עליו, במידה ואין יש לרכב על הכביש, עם כיוון התנועה ומימין לתנועה. אסור להשתמש בטלפון נייד בעת רכיבה, אסור להיכנס לצומת בעת רמזור אדום, ויש לרכוב על אופניים חשמליים העומדים בתקן כפי שקבוע בחוק.

כדי להימנע מדוחות כבדים שיכולים להגיע לאלפי שקלים על הרכיבה של הילדים שלכם, כדאי לכם להתנות את הקנייה או הרכיבה בשמירה על החוקים. הציבו תנאי לבת שלכם, אם היא רוצה אופניים לבנות שהם גם חשמליים היא מתחייבת לשמור על החוקים. רכשו לה קסדה בעת רכישת האופניים, והיא לא תוכל להתחמק מחבישתה. פקחו על הרכיבה שלכם כדי להימנע מאכיפה של הפקחים המסתובבים ברחובות, והילדים שלכם ילמדו שיעור חשוב באחריות ושמירה על עצמם.

נערים ונערות מבינים את ההשלכות על האקלים

משבר האקלים הוא לא נחלתה של גרטה ת׳ונברג. גם בני נוער ישראליים מודעים למשבר האקלים ולתוצאותיו, ובמיוחד להשפעתם של הרכבים הפרטיים על האטמוספירה. לכן בני נוער ישראלים עושים בחירות מודעות המכוונות לשמירה על הסביבה, וביניהן גם בחירה בדרכי התניידות ירוקות יותר מאשר ברכב הפרטי של ההורים שלהם, כמו נסיעות שיתופיות, תחבורה ציבורית וכן גם אופניים וקורקינטים חשמליים. כל זאת ועוד הן סיבות מצוינות לאשר לילדים שלכם לרכב על אופניים חשמליים. זה כבר לא רק עניין חברתי ופרקטי, נערים ונערות כבר לא בהכרח רוצים כי לכולם יש, הם מודעים לסביבה, לאקלים ולשמירה עליהם. הם מעדיפים לנסוע בכוחות עצמם מאשר שההורים יהיו הנהגים הפרטיים שלהם.

אופניים חשמליים ניתן למצוא בכל מיני דגמים וסוגים. יש דגמים של אופניים לבנות, הנחשבים נשיים אך הם בעיקר מיועדים לרכיבה נוחה, ויש דגמים כלליים יותר. ניתן למצוא אופניים עם סל, אופניים עם מושב נוסף וסוגי סוללות שונים. חשוב לצייד את האופניים של בני הנוער שלכם עם מחזירי אור, פנסים חזקים וכל אמצעי הבטיחות הדרושים – ללא אלו הם בלתי נראים על הכביש במיוחד בחושך.