מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

אופניים חשמליים מחיר שווה לכל נפש

אופניים חשמליים מחיר שווה לכל נפש

בכל העולם יש פתרונות שונים שמהווים תחבורה ירוקה בערים הגדולות, עקב המודעות הגוברת להתחממות האקלים ולזיהום האוויר שמייצרים רכבים. פתרונות שיתופיים כמו נסיעות שיתופיות, קארפול, שאטלים, אוטובוסים חשמליים ועוד הם די נפוצים אך הם לא בהכרח יעילים. פתרונות כאלו עדיין מושפעים מהתנועה בכבישים ומרמת היענות של הנוסעים. אך בשנים האחרונות ישנו אמצעי תחבורתי חדש, יעיל וירוק – אופניים חשמליים מחיר משתלם.

אין ספק שכלי תחבורה מסוג אופניים וקורקינטים חשמליים הם יעילים מכל הבחינות. תחילה, הם לא מזיקים לסביבה במידה שרכבים הפולטים גזים רעילים לאוויר מזיקים. נוסף על כך, אחזקת רכב בעיר היא עול של ממש, ובין העלויות הגבוהות של רכב ותחזוקתו יש גם את חיפושי החנייה האינסופיים והעמידה המתמשכת בפקקים. אופניים חשמליים פותרים את הבעיה הזו. כל רוכב שבוחר בכלי הרכב הירוק ביותר – כבר לא תלוי במצב הכבישים, לא תלוי בנהגים אחרים, לא תלוי בתחבורה ציבורית.

סוגי אופניים חשמליים

אין ספק, לכלי תחבורתי מסוג אופניים חשמליים מחיר זול יותר מלרכב פרטי. לפני שאתם רצים לקנות אופניים מסוג זה, כדאי שתכירו את הסוגים השונים. הסוג הנפוץ ביותר הוא אופניים שהדוושות, פדלים, מפעילות אותם. המנגנון עובד על כך שבהתאם לכוח הדיווש שלכם ובהתאם למהירות האופניים, המנוע מסייע לכם. סוג שני הוא בעל מתג שהרוכב משתמש בו כדי שהמנוע יפעל.

אופניים חשמליים יכולים להיות גם אופניים מתקפלים או אופניים בגודל סטנדרטי או גדול. אופניים מתקפלים מתאימים למי שגר בעיר, ומחפש כלי תחבורתי שיוכל להביא לכל מקום. מי שעובד בעיר למשל, יגלה כי להשאיר את האופניים המתקפלים בלובי או אפילו בפינת המשרד עצמו זו אופציה סבירה לחלוטין.

סוללה של אופניים חשמליים

בכל הנוגע לסוללות של אופניים חשמליים מחיר סוללה הוא יקר. הסוללה תהיה בדרך כלל כזו העשויה ליתיום. סוללת ליתיום מסוגלת לספק זרם לנסיעות ארוכות, משקלה קטנה והיא בעצמה קומפקטית. הסוללה היא החלק היקר בכל סוג של אופניים חשמליים. סוללת ליתיום תהיה רגישה לשינויי טמפרטורות ולכן יש להסיר אותה בשליפה מהתא שמחזיק אותה, ורק אז לחבר אותה למקור חשמלי. מנגנון השליפה של הסוללה מספק גם הגנה מפני גניבות. מרבית הרוכבים על האופניים החשמליים המחנים אותם ברחוב או בכל מקום ציבורי ייקחו איתם את הסוללה, שבדרך כלל גם תהיה בעלת ידית אחיזה.

בכל הנוגע לסוללה כדאי לוודא שהסוללה היא סוללה מקורית, ושהיא באיכות טובה. הסוללה זה כאמור החלק בעל השווי הגדול ביותר מכל מרכיבי האופניים החשמליים ולכן יש לשמור עליה מפני נזקים, גניבות, ומראש לחקור את השוק ולחפש סוללה מחברה אמינה ועם הספק ועמידות גבוהים.

יתרונות של אופניים חשמליים

לאופניים חשמליים שלל יתרונות. ניידות ומהירות – כל זמן נסיעה שלכם יהיה מהיר יותר מאשר זמן הנסיעה שאתם רגילים אליו, בין אם נסעתם עד כה ברכב או בתחבורה ציבורית, ואף באופניים רגילים. אמנם יש לציית לחוקי התנועה שעל הכביש ככל רכב אחר, אך אופניים חשמליים נוסעים מימין לתנועה ולכן לא עומדים בפקקים.

חיסכון משמעותי – לכל אופניים חשמליים מחיר משתלם לעומת רכב פרטי. מעבר לעלות הראשונית של רכב פרטי ישנם התחזוקה, הביטוח, הטסטים והדו”חות. כל אלו הם דברים שנמנעים ברגע שעוברים לכלי רכב חשמלי. כמו כן, החלק היקר ביותר באופניים, הסוללה, היא נשלפת וניתן לקחת אותה אתכם לכל מקום, לכן במקרה של גניבה של האופניים ההפסד יהיה חלקי. גם ללא סוללה – אופניים חשמליים יעבדו גם אם הסוללה שלהם חלשה. תוכלו לרכב גם כשהסוללה לא פעילה ולבצע פעילות ספורטיבית על הדרך.

טרנד ארצי

לא מפתיע שכלי רכב חשמליים ואופניים בפרט הם טרנד ישראלי שכבר לא חולף כמה שנים טובות. מעבר לכך שלכלי רכב חשמלי כמו אופניים חשמליים מחיר זול יחסית לכלי רכב אחרים, רבים בוחרים לעשות את המהלך של להיפטר מנסיעות ברכב פרטי ולהגיע ממקום למקום בשיא היעילות ובאפס זיהום סביבתי. בתל אביב למשל ובמרכז בכלל ישנו מספר שיא של רוכבים, ועיריות שונות ברחבי הארץ מתחילות לקדם מהלכים של סלילת שבילי אופניים בכל רחבי העיר על מנת להקל על הרוכבים ולשמור על הבטיחות שלהם.