מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

אופניים חשמליות במבצע – בדיוק לתקופה הזאת!

אופניים חשמליות במבצע – בדיוק לתקופה הזאת!

בשנים האחרונות אפשר לראות, בעיקר בערים, יותר ויותר אופניים חשמליות. בערים צפופות ופקוקות כמו תל אביב, אין ספק שמדובר באחד הטרנדים הלוהטים ביותר של השנים האחרונות. נראה כי האופניים החשמליות לא רק מהווים חלופה מהירה ונוחה יותר לאופני העיר הרגילים, אלא גם מתחילים לאתגר את הרכבים הפרטיים. אם בעבר על מנת להתנייד בעיר במהירות, ללא הזעה וצורך לשלב פעילות ספורטיבית, הרכב הפרטי היה האופציה היחידה, הרי שהיום האופניים החשמליים מהווים אלטרנטיבה לא רעה. הודות לביקוש הרב, ניתן להשיג היום אופניים חשמליות במבצע במגוון חנויות ולהתחיל ליהנות מהצעצוע החדש.

כל היתרונות של אופניים חשמליות במבצע

אם כן, נראה כי לא מעט נהגי רכבים, עירוניים בעיקר, מתחילים לראות באופניים החשמליות חלופה מצוינת אפילו לרכב. אז מה יש באופניים החשמליות שהופכים אותם לכל כך אטרקטיביים? הנה כמה מהיתרונות הבולטים ביותר של הכלי הממונע.

אין פקקים – אחד הדברים שהכי מעצבנים נהגים תל אביבים הוא ללא ספק הפקקים. נראה כי בעיר ההומה הזו, כמעט לא קיימת שעה ביום שבה יכולים נהגי הרכבים ליהנות מנסיעה חלקה ומהירה. הפקקים בעצם רומסים את אחד היתרונות הבולטים של הרכבים הפרטיים, המהירות, והופכים אותו ללא רלוונטי. כאן נכנסים לתמונה האופניים החשמליות, שמאפשרים לרוכבים לצלוח את הפקקים בקלילות, ולהשאיר אבק לנהגי הרכבים.

אין חיפוש חניה – דבר נוסף שמהווה אתגר לנהגים בכל עיר גדולה הוא היעדר החניה. הכלל הוא שבכל מקום ששווה להגיע אליו – אי אפשר לעצור, כי פשוט בלתי אפשרי למצוא מקום לרכב. היום, עם האופניים החשמליות, חיפוש חניה הוא כבר לא חלק מהלקסיקון. האופניים עולים ישר הביתה, וכשאין אפשרות כזו, קל למצוא עבורם מקום ברחוב.

יותר אקולוגי – אחת הסיבות המרכזיות לכך שאנשים בוחרים לוותר על הרכב היא הנזק הסביבתי שנוצר כתוצאה מהשימוש בדלק. האופניים החשמליות, הודות למנגנון החשמלי שלהן, פותרות את הבעיה הזו וגורמות הרבה פחות נזק לעולם שלנו. היום, השיקול הסביבתי משמעותי עבור לא מעט אנשים, כך שבהחלט מדובר במניע מצוין לרכוש אופניים חשמליות במבצע.

תחזוקה זולה – החזקת רכב היא לא סיפור זול: הדלק, הביטוח, הטסט וכו’ – כל אלה מצטברים לסכומים משמעותיים, שגורמים לבעל הרכב לשלם לא מעט כסף עוד לפני שהוציא את הרכב מהחניה. לעומת זאת, ניתן למצוא אופניים חשמליות במבצע במחירים הגיוניים לחלוטין, וגם התחזוקה השוטפת אינה יקרה במיוחד. מבחינה כלכלית – אין ספק שהאופניים החשמליות עדיפות.

ובכל זאת – מה החסרונות?

אולם כמובן שגם כאן, כמו בכל נושא, ניתן לשים את האצבע גם על כמה חסרונות בולטים.

רוכב יחיד בלבד – עד כמה שהאופניים החשמליות נוחים לשימוש, בסופו של דבר, הם מהווים פיתרון לצרכי ההתניידות של אדם אחד בלבד בכל פעם. אין היתר להסיע רוכב נוסף על האופניים החשמליות כך שאם אתם מחפשים כלי רכב שמתאים לזוג או למשפחה – ככל הנראה לא מדובר במענה המתאים עבורכם.

מגבלת מהירות – על אף שרבים מהכללים שחלים על נהגי הרכבים מוכללים גם על הרוכבים על אופניים חשמליים, כן ישנן מגבלות ספציפיות שאינן מאפשרות לאופניים החשמליות להחליף באופן מלא את הרכב. לדוגמה, מהירות הנסיעה של האופניים החשמליים מוגבלת ל-25 קילומטרים לשעה בלבד. המשמעות היא שלא ניתן להיכנס עם האופניים לכל כביש בו נוסעות מכוניות, ובכל מקרה מהירות הנסיעה המותרת של האופניים החשמליות נמוכה משמעותית מזו של הרכבים הפרטיים. כלומר, אם אתם משתמשים במכונית שלכם בעיקר לצורך נסיעות בין עירוניות, כנראה שהאופניים החשמליים לא יהיו הבחירה המדויקת.

בטיחות בכביש – תאונות דרכים נפוצות מאוד בישראל. במצב של תאונה, הרוכבים על אופניים חשמליות חשופים לפגיעה משמעותית במיוחד. כמו כן, בשל העובדה שאין צורך ברישיון על מנת לרכב על אופניים חשמליות, במקרים רבים רוכבים נוהגים בקלות דעת ואינם לוקחים ברצינות את הנושא הבטיחותי. לפני שמאפשרים לנער להשתמש באופניים חשמליים, חשוב לוודא שהוא מבין היטב את המשמעות שבשימוש בכלי רכב ממונע כזה, ומכיר את כל כללי הבטיחות הרלוונטיים

אולי יעניין אתכם גם: אופניים חשמליות יד 2