מאמרים לאופניים חשמליים וקורקינט חשמלי

אופניים בתל אביב – הכי נוח בעיר!

אופניים בתל אביב – הכי נוח בעיר!

אפשר להגיד שעיר האופניים בישראל היא תל אביב. אופניים בתל אביב זה כמעט חובה לכל מי שגר בה, אין דרך יותר יעילה ומהירה להגיע ממקום למקום בעיר. ואכן, ניתן לראות אין סוף כלי תחבורה על שני גלגלים בתל אביב, עם סוגי אופניים מגוונים – אופניים חשמליים, אופניים ספורטיביים, אופני נשים – אך גם כלי תחבורה אחרים לגמרי כמו קורקינט או קטנוע. אין ספק שלאופניים יש את היתרונות שלהם על כל השאר.

בתל אביב כמעט כל דבר נמצא בטווח הליכה: קניות, בילויים, מקומות עבודה, לכן זה לא מפתיע שמרבית הצעירים בישראל בוחרים לעבור לגור בתל אביב. אך מחירי הנדל״ן בעיר גואים כבר כמה עשורים, קשה מאוד לשכור דירה באזורים המרכזיים שבהם באמת הכל נמצא בטווח הליכה. מרבית הצעירים שעוברים לעיר אחרי הצבא בוחרים לגור בפאתי העיר ובעיקר בדרום ובמערב העיר. ישנם צעירים שאפילו בוחרים לגור בערים שיש להן חיבור ישיר לעיר כמו רמת גן, גבעתיים ומסתמכים על תחבורה על מנת להגיע לעיר וליהנות ממנה. לכן, אופניים הן פתרון מושלם לכל מי שגר בפאתי העיר או מחוץ לה ורוצים להיות חלק מהעיר הכי צעירה ומושכת בישראל.

אופניים חשמליים – שיא היעילות והמהירות

תל אביב היא עיר ללא הפסקה, אך היא לא בהכרח ידידותית לבעלי רכב. יש מצוקת חנייה בעיר שאין לראות את הסוף שלה, ולכן הרבה פעמים עדיף להתנייד בתחבורה ציבורית או בכלי תחבורה ניידים. אך תחבורה ציבורית היא לא בהכרח פתרון להתניידות יעילה בעיר – היא איטית, מסורבלת ולמעשה היא לא קיימת בסופי השבוע. יותר מזה, תחבורה ציבורית מסתיימת בשעה די מוקדמת של הערב, לרוב בסביבות חצות. לכל הבליינים שבנינו, תחבורה ציבורית היא פשוט לא פתרון. אז למי שנמאס לו להוציא הון תועפות על מוניות והוא חי בעיר – עובד, מבלה, קונה, פוגש חברים – אופניים בתל אביב ובמיוחד אופניים חשמליים הם הפתרון המושלם.

כמו כן, תל אביב היא עיר שמתפתחת ללא הפסקה. החל מהרכבת הקלה ועד אזורים שלמים בעיר שנבנים מחדש, אין ספק שישנן הרבה חסימות מפתיעות בעיר שיוצרות פקקים בלתי נסבלים. להיכנס לעיר ולהתנייד בתוכה עם רכב הופכים להיות סיוט. תל אביב היא מרכז תרבותי, תעשייתי, מסחרי. היא מייצרת את מרבית מקומות העבודה של מרכז הארץ, והיא מושכת אליה לא רק עובדים אלא גם תיירי פנים ותיירי חוץ. היא נחשבת כמקום בילוי מועדף כי יש לה היצע מגוון של ברים, פאבים, מסעדות, חנויות, בתי קולנוע, קניונים, פארקים וגינות וכמובן, גולת הכותרת, הים. אין ספק ששילוב של צפיפות בלתי יאמנת, חסימות עקב בנייה והתחדשות, יוצר צפיפות גם בכבישים. להתנייד באמצעות אופניים בתל אביב משמע לא לחוות פקקים – בדרכים מרכזיות ללא שבילי מתאימים, אופניים חשמליים נוסעים מימין לתנועה ולכן מסוגלים לעקוף את הפקקים.

תל אביב בטוחה לאופניים – אם שומרים על החוקים

בתל אביב יש מספר רב של שבילי אופניים ולכן היא ידידותית ובטוחה יחסית לאופניים. כמו כן, היא עיר יחסית קטנה בהשוואה לערי אופניים אחרות בעולם, אז היא לא מכילה הרבה כבישים מסוכנים. מרבית הדרכים בעיר הן רגועות יחסית והצפיפות בכבישים לא מייצרת תנועה מהירה. עם זאת, בדרכים המהירות רק אם נוסעים בצורה בטוחה מימין לתנועה, בצורה איטית ולפי חוקי התנועה וכמובן חובשים קסדה – הרכיבה באופניים תהיה בטוחה יחסית. חשוב להימנע מכבישים סואנים, במיוחד בשעות הלחץ. העיר מציעה הרבה דרכים חלופיות, רגועות, ולפעמים עדיף להאריך את הדרך בכמה דקות כדי למצוא שביל אופניים שיוביל אתכם ליעד שלכם.

אם כן אופניים בתל אביב הן פתרון תחבורתי מצוין, במיוחד לצעירים שבנינו. חשוב להדגיש את העלות הנמוכה, שיחד עם תחזוקה נמוכה והיעילות של אופן ההתניידות לא משאירים מקום להתלבטות. מי שבוחר לרכב על אופניים בוחר גם להימנע מהעלויות הגבוהות של החזקת רכב, מהפקקים, מהייאוש של מציאת חניה, ויותר מכך – לנסוע על אופניים, מכל הסוגים – זה גם לשמור על הסביבה, אופניים הם הכלי רכב הכי ירוק שניתן לבחור בו. נוסף על כך, אופניים חשמליים מציגים עוד פתרונות, ביניהם חוסר המאמץ שכרוך בנסיעה ועקב כך גם היכולת לנסוע למרחקים גדולים יותר.